jeżeli coś Ci się spodobało, masz pytania, chcesz pogadać - napisz do nas:

naszemiszmasze@gmail.com
Moje zdjęcie
mazowieckie, Poland
Czyli trzy - matki, żony i kochanki :) Magda, Justka i Gaba. Szyjemy, malujemy, decoupażujemy, zajmujemy się ceramiką, eksperymentujemy w kuchni i w ogrodzie i na balkonie. No i przede wszystkim-wychowujemy dzieci i mężów (byłych też!).

niedziela, 17 października 2010

Rakulce


Rakulce czyli wypał raku - dziś przed południem byłam w pracowni na wypale ceramicznym tzw raku, czyli piec na zewnątrz opalany w tym przypadku gazem, potem prace wyjmowane i wrzucane do kotłów z palącymi się trocinami. Wypał nie ma kontrolowanej temperatury więc i prace, które wychodzą są często dużym zaskoczeniem dla autora ;)
Piec:

prace w środku i kotły z trocinami:

Prace:
moja 1 miska raku, niezbyt moim zdaniem udana, wg instruktorki nie dość pozytywnie myślałam o tym sposobie wypału ;)) - czyli 1 koty za płoty, teraz wiem już czym to pachnie, a raczej śmierdzi ;)))
oraz moje 2 naczynka od lewej
a to prace innych uczestników, telefon (SUPER!!!) instruktorki Emiliioraz rzeżby kobiet instruktorki Żanety (w tle mój "biały" czyli szary pojemnik, miał być biały ze spękaniami (jak na cyferblacie telefonu) ale wyszedł inaczej...

1 komentarz:

  1. Kochane Dziewczęta, pięknościowe te Wasze produkty. Mnie się najbardziej podobywuje postać kobieca o gabarytach bliskich szczególnie BK ;-))
    Cudności!

    OdpowiedzUsuń